Podatki & Księgowość

Sprawdź jak możemy Ci pomóc
Jako Kancelaria prawna prowadzimy równocześnie biuro rachunkowe

Niskie podatki i dobry księgowy to bardzo duży komfort dla każdego przedsiębiorcy. Taka wygoda pozwala skupić się na tym co najważniejsze – prowadzeniu biznesu. Właściwie prowadzona księgowość pozwoli Ci w pełni skoncentrować na pracy i zawieraniu umów z kontrahentami. Po naszej stronie natomiast stoją wszelkie formalności, a w niektórych przypadkach nawet negocjacje prawne. Trafiając tutaj zakładamy, że jesteś przedsiębiorcą lub planujesz założyć firmę i szukasz księgowej na pełen etat. Takie rozwiązanie będzie generować jednak po Twojej stronie niepotrzebne koszty, które można ograniczyć z pomocą wirtualnego biura.

Za jakimi sprawami spotykamy się najczęściej?

Z reguły dotyczą one niezapłaconego wynagrodzenia za roboty budowlane. W takiej sytuacji do naszej kancelarii prawnej zgłasza się klient z zapytaniem:

Prowadzę działalność gospodarczą, sprzedawałem towary – często materiały budowlane i kontrahent mi nie zapłacił. Nie mam już pieniędzy zbytnio na opłacenie podatków, w związku z czym tutaj ja też mam zaległości. Co w takim przypadku można zrobić, jak odzyskać płynność finansową? Księgowa odmówiła mi dalszej pracy, bo na zapłatę jej faktur tez już zbytnio nie mam. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Pozwól nam poprowadzić księgowość Twojej firmy!

Czy Twój problem przypomina nieco sytuację opisaną powyżej? To jedynie jedna z wielu możliwości. Pierwszą podstawową kwestią jest forma prawna Twojego przedsiębiorstwa – jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, to odpowiadasz za niezapłacone wynagrodzenie całością swojego majątku. W przypadku, gdy popełnisz błąd to nie masz tak naprawdę zbytnio możliwości  aby uwolnić się od odpowiedzialności, no chyba że liczysz po prostu na “życzliwość” ze strony Urzędu Skarbowego. Zdecydowanie doradzamy działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Pod względem odpowiedzialności członkowie zarządu mogą się uwolnić od zobowiązań podatkowych, jeśli we właściwym czasie złożą wniosek o ogłoszenie upadłości.

Zapłać korzystniejszy podatek przy odpowiednim dostosowaniu formy prawnej do profilu działalności!

W przypadku działalności gospodarczej zapłacisz 19% podatku liniowego bądź 18% lub 32% według zasad ogólnych. Przy większych dochodach zdecydowanie lepiej odprowadzać podatek liniowy. Co jeśli jednak mógłbyś płacić wyłącznie 9% podatku dochodowego od osób prawnych? Taka możliwość jest charakterystyczna dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Problem stanowi jednak to, że są to pieniądze spółki, a nie Twoje. To nie jest jednak żaden problem. Załóżmy, że wykonałeś roboty budowlane –  Twoja sp. z o.o. zarobiła 100 000 zł, które trzeba opodatkować. Proponujemy w tej sytuacji wystawić fakturę na określoną kwotę i opodatkować to 19% CIT. W ten sposób bieżące funkcjonowanie przedsiębiorstwa jest obciążone niższym podatkiem, a wyłącznie pieniądze które chcesz wypłacić dla siebie indywidualnie możesz wypłacać fakturą na działalność gospodarczą. Wydaje się skomplikowane? Wykonanym

Wypróbuj kreatywne podejście do podatków we swojej firmie!

To jednak tylko jeden prosty i dość podstawowy sposób optymalizacji podatkowej. Nasza kancelaria prawna i biuro rachunkowe specjalizują się w kreatywnym podchodzeniu do tematu podatków. Nasi księgowi wiedzą jak ważne jest zoptymalizowanie kosztów i ułożenie przedsiębiorstwa tak, aby było jak najbardziej opłacalne. Jeśli szukasz wsparcia prawnego wraz z biurem rachunkowym, kreatywnymi księgowymi, wirtualnym adresem oraz osobami do których może zadzwonić i omówić bieżące problem – skontaktuj się z nami!

Czego możesz oczekiwać podejmując z nami współpracę?

 • Rozpatrujemy kompleksowo sprawy dotyczące spółek
  Jeśli założysz spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i przekażesz kilka procent udziałów żonie, to możesz wciąż być zobowiązany do opłacania ZUS. Mniejszościowego udziałowca najczęściej traktuje się jako pozornego. Przeprowadzimy Cię przez całą procedurę założenia spółki tak, abyś zapłacić jak najbardziej korzystne składki,
 • Zwracamy uwagę na specyfikę posiadanej rezydencji podatkowej 
  Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w kilku krajach i wypłacasz dywidendę, to obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych podlega Twojej rezydencji. Nasi księgowi od lat rozliczają międzynarodowe działalności tego typu,
 • Obsługujemy firmy kryptowalutowe
  Znamy metody i optymalizacje podatkowe, które potencjalnie ograniczają, a nawet wykluczają podatki dotyczące walut wirtualnych. Pozwól nam dokonać optymalizacji i zmniejszyć niepotrzebne koszty po Twojej stronie,
 • W sprawach kadrowych doradzamy formę doboru umowy
  Nie można patrzeć tylko na literalne brzmienie przepisów. Normy prawne są tak specyficzne, że kluczowy jest dobór odpowiedniego słownictwa, aczkolwiek oczywiście ostatecznie wszystko weryfikuje stan faktyczny, kto co robi.
 • Wiemy jak odzyskać VAT od niezapłaconej faktury
  Prowadzimy sprawy nie tylko prawnie! Nasze biuro rachunkowe pomoże Ci odzyskać należne środki,
 • Nasze biuro rachunkowe podchodzi kreatywnie do kwestii kosztów uzyskania przychodu
  Wiemy, że spotkania biznesowe wymagają często jedynie właściwej nazwy na fakturze oraz jej opisania. Zajmiemy się wszelkimi formalnościami za Ciebie!

 

\
Skontaktuj się z nami

Lider Zespołu Księgowego


Podatki i księgowość kancelaria prawna we Wrocławiu