Podatki & Księgowość

Sprawdź jak możemy Ci pomóc
Jako Kancelaria prawna prowadzimy równocześnie biuro rachunkowe

Niskie podatki i dobry księgowy to komfort każdego przedsiębiorcy. Taki komfort pozwala skupić się na tym co najważniejsze, na tym na czym się przedsiębiorca zna i w czym jest dobry. Rozumiemy to że dzięki naszej pracy, zaangażowaniu, wnikliwości uwalniamy potencjał Klientów. Trafiając tutaj zakładamy, że jesteś lub planujesz założyć przedsiębiorstwo. Najpierw chcielibyśmy Ci opowiedzieć historie z jakimi spotykamy się najczęściej w naszej działalności.

Przychodzi klient do naszej kancelarii prawnej/biura rachunkowego i przedstawia swoją historię:
Prowadzę działalność gospodarczą, sprzedawałem towary (często materiały budowlane) i kontrahent mi nie zapłacił. Nie mam już pieniędzy zbytnio na opłacenie podatków, w związku z czym tutaj ja też mam zaległości. Co w takim przypadku można zrobić, jak odzyskać płynność finansową? Księgowa odmówiła mi dalszej pracy, bo na zapłatę jej faktur tez już zbytnio nie mam.

 

Zostawmy całkowicie sprawę niezapłaconego wynagrodzenia, gdyż to wątek prawny i o nim można przeczytać tutaj. Pierwsza podstawowa kwestia to forma prawna Twojego przedsiębiorstwa. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą to odpowiadasz za niezapłacone wynagrodzenie całością swojego majątku. W przypadku gdy powinie Ci się noga, to nie masz tak naprawdę zbytnio możliwości  aby uwolnić się od odpowiedzialności, no chyba że liczysz po prostu na “łaskę” urzędu skarbowego. My zdecydowanie doradzamy działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Pod względem odpowiedzialności, członkowie zarządu mogą się uwolnić od zobowiązań podatkowych jeśli we właściwym czasie złożą wniosek o ogłoszenie upadłości. Jest to więc opcja z której można skorzystać przy sp. z o.o.

 

Wracając jednak do podatków. Na działalności gospodarczej płacisz albo 19% podatku liniowego, albo 18%/32% wg zasad ogólnych. Jeśli osiągasz dochody większe, to zdecydowanie lepiej być na podatku liniowym. Na spółce z ograniczoną odpowiedzialnością płaciłbyś jednak tylko 9% podatku dochodowego od osób prawnych. Oczywiście masz rację – to są pieniądze spółki, a nie Twoje. Załóżmy zatem, że wykonałeś roboty budowlane. Twoja Sp. z o.o. zarobiła 100 000 zł (dochód do opodatkowania). Możesz jednak na tę swoją sp. z o.o. wystawić fakturę z d.g. na kwotę X tys. zł i opodatkować to 19% CITem. W ten sposób bieżące funkcjonowanie przedsiębiorstwa jest obciążone niższym podatkiem, a wyłącznie pieniądze które chcesz wypłacić dla siebie indywidualnie możesz wypłacać fakturą na działalność gospodarczą.

 

To jednak tylko jeden prosty i dość podstawowy sposób optymalizacji podatkowej. Nasza Kancelaria prawna/biuro rachunkowe specjalizuje się w kreatywnym podchodzeniu do tematu podatków. Nasi księgowi wiedzą jak ważne jest zoptymalizowanie kosztów i ułożenie przedsiębiorstwa tak, aby było jak najbardziej opłacalne. Jeśli szukasz wsparcia prawnego razem z biurem rachunkowym, kreatywnymi księgowymi, wirtualnym adresem oraz osobami do których może zadzwonić i omówić bieżące problem to skontaktuj się z nami. Nie nastawiamy się na masową księgowość dla jak największej ilości firm. My zajmujemy się trudną księgowością, dla klientów którzy mają specyficzne potrzeby i chcą wysokiej jakości.

 

W naszej działalności:

 

\
Skontaktuj się z nami

Prezes Zarządu / Założyciel


Podatki i księgowość kancelaria prawna we Wrocławiu