ZAPRASZAMY NA NASZĄ SPECJALISTYCZNĄ STRONĘ POŚWIĘCONĄ OBLIGACJOM – TWOJEOBLIGACJE.PL
AKTUALIZACJA 10.05.2021
Szanowni Państwo,
zapraszam do zapoznania się z podstawowymi informacjami w zakresie możliwości uzyskania odszkodowań od sprzedawców obligacji Metropolitan Investment (w tym spółek z grupy), w tym z informacją dotyczącą ankiety, jaką dla Państwa przygotowaliśmy.
W razie pytań zapraszam do kontaktu: kamil.hupajlo@khg.pl
Szanowni Państwo,
po analizie bieżącej sytuacji prawno-finansowej spółek należących do METROPOLITAN INVESTMENT S.A., biorąc pod uwagę zgłaszane przez Obligatariuszy okoliczności związane z nabyciem obligacji i udziałów w poszczególnych projektach informujemy, że występują podstawy do kierowania roszczeń odszkodowawczych do sprzedawców/dystrybutorów w oparciu o tzw. misselling.
Kwalifikacja sprawy do prowadzenia w takim trybie, możliwa jest po wcześniejszej weryfikacji okoliczności sprzedaży oraz czynników indywidualnych. Struktura GRUPY METROPOLITAN INVESTMENT S.A. to prawie 100 równoległych spółek i ok 200 pracowników lub współpracowników. Osoby organizujące sprzedaż występowały w większości projektów, w związku z tym dane personalne, w Państwa relacjach, powtarzają się.
Misselling (tzw. zła sprzedaż) polega m.in. na oferowaniu Konsumentom produktów finansowych niedostosowanych do ich potrzeb, bardzo ryzykownych, wykorzystując manipulację, celowo wprowadzając w błąd, co do cech produktu, bez wcześniejszej weryfikacji poziomu akceptacji ryzyka, wiedzy i celów inwestycyjnych.
Sprzedawcy METROPOLITAN INVESTMENT S.A. proponowali swoim Klientom produkty wysokiego ryzyka, które w żaden sposób nie odpowiadały ich potrzebom. Propozycje były kierowane do osób starszych, chorych, nieposiadających minimalnej wiedzy o produktach inwestycyjnych. Sprzedaż była przeprowadzana pod presją czasu, z wyraźnym akcentem na pewne korzyści finansowe i brak ryzyka utraty kapitału. Podkreślano bezpieczeństwo inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Tymczasem, z posiadanych informacji wynika, że od samego początku METROPOLITAN INVESTMENT S.A. prowadziła agresywną i ryzykowną politykę zakupu i sprzedaży nieruchomości gruntowych. Koszt funkcjonowania organizacji był wysoki (bez uzasadnienia ekonomicznego) i w części wykorzystał kapitał pozyskany od Inwestorów. Drogi marketing, prestiżowa siedziba, wystawne spotkania i ekskluzywne wyjazdy miały zapewnić wiarygodność Emitenta i poczucie bezpieczeństwa.
Wobec powyższego, osoby Poszkodowane zainteresowane dochodzeniem roszczeń od sprzedawców/dystrybutorów obligacji korporacyjnych lub udziałów spółki METROPOLINTAN INWESTMENT S.A. zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią. W pierwszej kolejności będziemy ustalać z Państwem, czy sprzedaż odbyła się w warunkach tzw. missellingu. W stosunku do Emitenta prowadzimy również inne postępowania ukierunkowane na odzyskanie zainwestowanych środków.
Niezależnie, od faktu podjęcia współpracy w przedmiotowej sprawie, zachęcamy Państwa do składania indywidualnych skarg do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na działalność całej GRUPY METROPOLITAN INVESTMENT S.A., w okresie przed ustanowieniem w części spółek Zarządcy Przymusowego. Skargi takie możecie Państwo skłąda
Przepis art. 24 ust. 2 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów podaje otwarty katalog praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. W szczególności są to przypadki następujących zachowań przedsiębiorcy:
Konsumenci, którzy chcą zgłosić do UOKiK zawiadomienie o podejrzeniu stosowania praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów mogące być podstawą do wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów, powinni:
Niniejszy artykuł jest rozwinięciem wpisów na bieżąco aktualizowanych TUTAJ:
Radca prawny / Partner KHG Hupajło Grzegorczyk i Partnerzy Kancelaria Prawno-Podatkowa