Radca prawny, Doradca podatkowy / Partner KHG Hupajło Grzegorczyk i Partnerzy Kancelaria Prawno-Podatkowa

Maciej Grzegorczyk

Przeczytaj o mnie Obejrzyj film

Radca prawny, Doradca podatkowy / Partner KHG Hupajło Grzegorczyk i Partnerzy Kancelaria Prawno-Podatkowa

Doświadczenie

Radca prawny i Doradca podatkowy, absolwent Prawa oraz Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego i certyfikowany mediator, twórca serwisu kryptoprawo.pl. Obecnie jest w trakcie pisania pracy doktorskiej.

Specjalizuje się w odszkodowaniach, prawie gospodarczym i podatkowym (spółkach) oraz prawie nowych technologii, w tym w szczególności walut wirtualnych (kryptowalut). Zajmuje się obsługą przedsiębiorstw od etapu planowania, przez wybór formy prawnej, zastrzeżenie znaku towarowego, przygotowywanie i weryfikowanie umów, dochodzenie należności, po pomoc w rozpatrywaniu oraz załatwianiu reklamacji.

Głównym obszarem jego działalności od ponad 4 lat jest przeprowadzanie tokenizacji projektów. W sposób kompleksowy ułatwia prowadzenie biznesu przedsiębiorcom z branży aktywów cyfrowych. Doradza w sprawach dotyczących blokad kont bankowych, świadczy usługi związane z uzyskaniem wpisu do Rejestru działalności w zakresie walut wirtualnych i pomaga w rozliczeniach z obrotu kryptowalutami. Ponadto w imieniu klientów prowadzi sprawy dotyczące akcyzy na produkty CBD, a także związane z kwestiami rozliczeniowymi w branży konopnej w Polsce.

Przygotowuje opracowania prawne z zakresu regulaminów serwisów internetowych, planów marketingowych, planów karier oraz doradza w praktycznych aspektach prawnych prowadzonych działalności.

W pracy zawodowej kluczowe stawia nacisk na szybkość działania, w związku z czym obsługę prawna prowadzi przy wykorzystaniu komunikatorów elektronicznych, a opinie prawne często wykonuje w formie prezentacji audio-wideo.

Doświadczenie zawodowe i sukcesy:

  • Pozytywnie zakończone postępowania przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów,
  • Przygotowywanie dokumentacji prawnej i AML dla szerokiego spektrum przedsiębiorstw i projektów z branży kryptowalut,
  • Autor uwzględnionej skargi kasacyjnej przed Sądem Najwyższym.

Posługuje się biegle językiem angielskim.