Radca prawny, Doradca podatkowy / Partner

Maciej Grzegorczyk

Przeczytaj o mnie

Radca prawny, Doradca podatkowy / Partner

Doświadczenie

Radca prawny i Doradca podatkowy, absolwent Prawa oraz Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego i certyfikowany mediator. Obecnie jest w trakcie pisania pracy doktorskiej.

Specjalizuje się w odszkodowaniach, prawie gospodarczym i podatkowym (spółkach) oraz prawie nowych technologii, w tym w szczególności walut wirtualnych (kryptowalut) i marketingu sieciowego (MLM). Zajmuje się kompleksową obsługą przedsiębiorstw od etapu planowania, przez wybór formy prawnej, zastrzeżenie znaku towarowego, przygotowywanie i weryfikowanie umów, dochodzenie należności, po pomoc w rozpatrywaniu oraz załatwianiu reklamacji.

Głównym obszarem jego działalności od około 4 lat jest przeprowadzanie tokenizacji projektów.

Przygotowuje opracowania prawne z zakresu regulaminów serwisów internetowych, planów marketingowych, planów karier oraz doradza w praktycznych aspektach prawnych prowadzonych działalności.

W pracy zawodowej kluczowe stawia nacisk na szybkość działania, w związku z czym obsługę prawna prowadzi przy wykorzystaniu komunikatorów elektronicznych, a opinie prawne często wykonuje w formie prezentacji audio-wideo.

Posługuje się biegle językiem angielskim.

Doświadczenie zawodowe i sukcesy:

  • Pozytywnie zakończone postępowania przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów,
  • Przygotowanie dokumentacji prawnej dla największych światowych przedsiębiorstw z branży MLM,
  • Przeprowadzenie tokenizacji na kwotę ponad 500 mln zł,
  • Autor uwzględnionej skargi kasacyjnej przed Sądem Najwyższym.