Zakładanie spółek poza granicami Polski to bardzo popularny temat wśród przedsiębiorców. Dotyczy to w szczególności podmiotów typu offshore, czyli firm zarejestrowanych w jurysdykcjach o niskim opodatkowaniu. Każdy szuka potencjalnych korzyści, a te często utożsamiane są ze specjalnymi preferencjami podatkowymi. Natomiast obecnie przepisy obowiązujące w Polsce skutecznie przeciwdziałają m.in. unikaniu opodatkowania. Oznacza to, że należy w odpowiedni sposób podejść do kwestii związanych z rejestracją offshore. Pomimo pewnych kontrowersji wokół tego zagadnienia, istnieje szereg atutów charakterystycznych dla utworzenia spółki poza granicami Polski. W jaki sposób założyć taki podmiot? Na co zwrócić szczególną uwagę? Więcej dowiesz się na stronie spolkioffshore.pl, którą prowadzi Dawid Jacoszek. Jako prawnik posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z szerokim spektrum przedsiębiorców korzystających z pełnego potencjału spółek zagranicznych. Więcej na ten temat dowiesz się w ramach prowadzonego przez niego serwisu.
Jedną z największych zalet spółek offshore jest możliwość skorzystania z korzystnych warunków podatkowych. Te z reguły oferowane są w niektórych jurysdykcjach. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą zmniejszyć swoje obciążenia podatkowe i oszczędzić znaczną część swoich dochodów. Przyczynia się to do zwiększenia rentowności biznesu. Spółki offshore stanowią także skuteczną metodę ochrony aktywów przed ewentualnymi roszczeniami sądowymi, długami czy innymi zagrożeniami. Dzięki specyficznym strukturom prawno-biznesowym, takie podmioty mogą zapewnić pewną formę separacji majątku. Chronisz więc swój prywatny majątek przed ewentualnymi ryzykami finansowymi związanych z ich działalnością biznesową. Trzeba mieć jednak na uwadze, że rozwiązania tego typu mogą być oceniane jako wątpliwe prawnie z perspektywy organów krajowych.
Wiele jurysdykcji pod spółki offshore gwarantuje wysoki poziom prywatności i poufności danych. Pozostaje to ważne dla osób szukających dyskrecji w zarządzaniu swoimi finansami oraz transakcjami biznesowymi. Spółka zagraniczna często wykorzystywana jest w celu utrzymania anonimowości w związku z własnością spółki oraz przepływem finansów. Niejednokrotnie zakładanie spółek poza granicami Polski wiąże się też z mniejszymi formalnościami administracyjnymi i mniejszymi obowiązkami raportowania w porównaniu do niektórych jurysdykcji krajowych. To może ułatwić proces prowadzenia biznesu. Spółki offshore umożliwiają też przedsiębiorcom dostęp do globalnych rynków finansowych i handlowych, co otwiera nowe możliwości rozwoju biznesu na międzynarodową skalę. Okazuje się to korzystne dla firm, które chcą rozszerzyć swoją działalność na arenę międzynarodową i przetestować zupełnie nowe szanse na rozwój. Przykładem będą podmioty zakładane typowo pod tokenizację. Dzięki założeniu spółki offshore przedsiębiorcy mogą też dywersyfikować swoje ryzyko biznesowe. Rozpraszają w ten sposób aktywa i operacje na różne jurysdykcje.
Proponuję więc, abyś skontaktował się ze mną mailowo. Napisz do mnie wiadomość, w której opiszesz dokładnie swój biznes lub wskażesz założenia docelowej działalności. Postaram się dopasować do nich możliwie korzystne rozwiązanie, dopasowane bezpośrednio od Twoich potrzeb. Zapraszam do kontaktu.