Radca prawny

Wiktor Kacperski

Przeczytaj o mnie Obejrzyj film

Doświadczenie

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu i uzyskał w niej również wyróżnienie za jeden z najwyższych wyników z egzaminu radcowskiego.

Drogę zawodową rozpoczął jeszcze w trakcie studiów, od początku uczestnicząc w świadczeniu usług prawnych na rzecz przedsiębiorców. Następnie samodzielnie zapewniał pomoc prawną zarówno profesjonalnym uczestnikom obrotu gospodarczego, jak i osobom fizycznym. Wielokrotnie w swojej karierze zawodowej samodzielnie prowadził spory gospodarcze o wielkiej wartości i szczególnym poziomie skomplikowania lub brał w nich czynny udział. Regularnie wspierał projekty budowlane w znaczących regionalnie inwestycjach prywatnych oraz inwestycjach użytku publicznego. Powyższe pozwoliło mu ukształtować swój pogląd oraz doświadczenie w zakresie specjalizacji w branży budowlanej. Ponadto od wielu lat prowadzi również sprawy w zakresie obsługi korporacyjnej podmiotów gospodarczych.

Do jego zainteresowań należy tematyka własności intelektualnej, która przekształciła się w wypracowanie wiedzy eksperckiej w zakresie obsługi startup’ów oraz procesów inwestycyjnych większych przedsiębiorstw. Specjalizacja w obszarze ochrony własności intelektualnej pozwoliła mu między innymi na występowanie w roli prelegenta na wydarzeniach gospodarczych, jak i naukowych. Zalicza się do tego przede wszystkim nawiązanie współpracy z Politechniką Poznańską w ramach organizacji serii webinarów pod tytułem: “WYMYŚL-OCHROŃ-ZYSKAJ”.