Więcej na ten temat znajdziesz na mojej stronie! Kliknij i bądź na bieżąco!
Systematycznie pojawiające się nowe regulacje, procedury, licencje, zezwolenia czy rejestry – to wszystko może budzić uzasadnione pytania i wątpliwości. Jednakże mimo to branża FinTech stale się rozwija, a rynek innowacyjnych usług finansowych z każdym dniem obejmuje swoim zakresem coraz to nowe dziedziny naszego życia. Nazywam się Łukasz Jabkowski i z chęcią pomogę Ci w kompleksowej realizacji Twojego projektu w zgodności z prawem. Masz innowacyjny pomysł na Start-up, ale nie wiesz, czy możesz go zrealizować w Polsce? Zapraszam w takim razie do śledzenia mojej strony internetowej i kanału na YouTube, gdzie będę dzielił się swoim dotychczas zgromadzonym doświadczeniem i wiedzą z zakresu innowacyjnych usług finansowych. Postaram się w przystępny sposób, wyjaśnić wszelkie wymagania stawiane przez nadzór finansowy!
Rozwój Internetu i popularyzacja technologii cyfrowych sprawiła, że jako społeczeństwo otrzymaliśmy wiele rozwiązań, które znajdują swoje zastosowanie w skutecznym zarządzaniu domowym budżetem. FinTech, czyli Financial Technology – wyspecjalizowany sektor gospodarki finansowej, obejmuje swoim zakresem innowacyjne narzędzia technologiczne które usprawniają usługi finansowe. Obecnie FinTechy cieszą się ogromną popularnością. Zaobserwować można stale wzrastającą liczbę firm czy start-upów, zajmujących się przygotowywaniem i sprzedażą nowatorskich narzędzi, które swoim prekursorskim charakterem stają się alternatywą dla banków konwencjonalnych. Szybkie kredyty gotówkowe przez Internet czy możliwość otrzymania pożyczki na dowód – to jedne z nielicznych przykładów zastosowania rozwiązań FinTechów.
Start-up to przedsiębiorstwo lub organizacja o charakterze tymczasowym, oparta na modelu biznesowym, której głównym celem jest rozwój, poprawa i testowanie innowacyjnego rozwiązania. Do realizacji przedsięwzięcia wykorzystywane są środki własne założycieli lub takie, które pozyskane zostały z innych źródeł. Start-upy często błędnie utożsamiane są z FinTechami. Nie są one tym samym, jednakże Start-upy mają możliwość działania na zasadach FinTechu.
Więcej na ten temat znajdziesz na mojej stronie! Kliknij i bądź na bieżąco!
Aktualnie w Polsce działa ponad 100 przedsiębiorstw, zajmujących się dostarczaniem nowatorskich usług w obszarze sektora finansów – obserwowany jest stały wzrost. Większość z nich swoją działalność prowadzi w zakresie płatności elektronicznych. Jednymi z najbardziej znanych polskich firm, będącymi prekursorami rozwiązań FinTech są: DotPay, Blue Media i BLIK. Wraz z upływem czasu coraz więcej podmiotów działających na rynku finansowym, uważa innowacyjność za jeden z najważniejszych elementów, które pomóc mają w uzyskaniu przewagi nad konkurencją. Ciągły rozwój sprzyja także zmianom pojawiającym się wśród społeczności konsumentów, którzy coraz częściej sięgają po innowacyjne usługi finansowe. Nowe technologie stają się również motorem do transformacji banków.
Mimo stałego rozwoju rozwiązań, jakie oferuje FinTech w Polsce, systematyczny progres tego typu technologii w naszym kraju napotyka na swojej drodze wiele utrudnień. Jest to obszar wymagający ogromnych nakładów finansowych, by móc w sposób ciągły rozbudowywać swoją ofertę. W dużym stopniu umożliwiają to pożyczki lub dofinansowania pochodzące ze strony państwa. Kolejną niedogodnością jest kwestia dotycząca regulacji prawnych i procesów, których zadaniem jest dopełnianie różnego rodzaju formalności. W związku z narastającą liczbą barier dynamiczny proces rozwoju FinTech w Polsce jest utrudniony. Masz jakieś pytania lub zastanawiasz się nad rozwojem w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie FinTech? Odwiedź moją stronę i dowiedz się więcej na interesujący Cię temat!