Każdy biznes wymaga wyboru odpowiedniej formy prawnej do prowadzenia działalności. To z kolei wiąże się z całą procedurą dotyczącą zakładania spółek. Wydawałoby się, że proces nie jest skomplikowany. W praktyce jednak wszystko zależy od rodzaju formy prawnej, który wybierzesz. Brak doświadczenia i błędy przy rejestracji mogą skutkować niepotrzebnym wydłużeniem się procedur do nawet kilku miesięcy. Skorzystanie z obsługi prawnej pozwoli Ci skrócić ten czas do absolutnego minimum. Dodatkowo doradzimy Ci w jakim trybie założyć firmę, aby została ona zarejestrowana nie tylko błyskawicznie, ale również na korzystnych dla Ciebie warunkach. Dla przykładu poprawnie wykonany proces rejestracji w systemie s24 trwa około 45 minut. Spółka z kolei może znaleźć się w KRS już po 24 godzinach. Ponadto zajmiemy się za Ciebie również kwestiami typowo księgowymi, jak wpis do CRBR czy VAT, które są obowiązkowe i również wymagają czasu.

W jaki sposób założyć spółkę w Polsce?

Tutaj już na początku trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie –  jaka forma działalności będzie dla mnie najbardziej korzystna? Jeśli masz wątpliwości w tym zakresie, dokonamy szczegółowej analizy Twojego pomysłu na biznes, a następnie dopasujemy go do przepisów. Najbardziej popularnym typem spółki jest z ograniczoną odpowiedzialnością, jednak niewykluczone, że w Twojej sytuacji lepiej sprawdzi się spółka akcyjna czy nawet komandytowo-akcyjna. Oprócz tego zajmiemy się sporządzeniem niezbędnych dokumentów. Istotna jest umowy spółki, która musi zostać stworzona w oparciu o potrzeby, cele i relacje pomiędzy wspólnikami tworzącymi podmiot prawny. Umowa spółki determinuje również bezpieczeństwo firmy na wypadek m.in. wrogiego przejęcia czy utraty kontroli. 

Czy warto zakładać spółkę poprzez kancelarię prawną?

Zdecydowanie tak! Zyskujesz w ten sposób pewność, że zarejestrowana spółka będzie w pełni dostosowana do Twoich potrzeb. Ponadto jej założenie nie musi trwać długo. Zajmiemy się w Twoim imieniu kwestiami formalnymi, takimi jak:

  • rejestracja spółki w KRS, Urzędzie skarbowym, GUS i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych,
  • podpisy niezbędnych umów u notariusza
  • obsługa spółek na każdym etapie w trybie przyśpieszonym i standardowym,
  • sporządzenie i zebranie wszystkich dokumentów rejestrowych,
  • usługę u biegłego rewidenta, jeśli zachodzi taka konieczność,
  • wiele innych.