Radca prawny (zewnętrzny)

Bartosz Nogala

Przeczytaj o mnie

Doświadczenie

Bartosz Nogala jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Już podczas studiów odbywał praktyki we wrocławskich kancelariach adwokackich i radcowskich. Wpis na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu uzyskał
w 2015 r.

Po ukończeniu studiów przez ponad 7 lat współpracował z Kancelarią Radców Prawnych specjalizującą się w świadczeniu pomocy prawnej dla przedsiębiorców. Następnie zdobył doświadczenie w sektorze finansowym, zapewniając prawne wsparcie dla banku należącego do zagranicznej grupy kapitałowej.

W 2017 r. uzyskał certyfikat kompetencji Inspektora Ochrony Danych w związku z Rozporządzeniem UE z 2016 r. o Ochronie Danych Osobowych (RODO). W latach 2017-2018 odbył studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu z zakresu „Compliance w organizacji”.

W swojej praktyce zawodowej udzielał bieżącej pomocy prawnej przedsiębiorcom (branża budowlana, motoryzacyjna, e-commerce), reprezentował klientów na rozprawach sądowych, wydawał opinie prawne, uczestniczył w negocjacjach kontraktów. Ma szerokie doświadczenie w zakresie prawnych aspektów ochrony danych osobowych, w tym wdrożeń RODO.

W KHG Group sp. z o.o. zajmuje stanowisko eksperta w zakresie ochrony danych osobowych. Jest prelegentem szkoleń za zakresu: ochrony danych osobowych, praktycznych aspektów umów handlowych, gwarancji i rękojmi w procesie sprzedaży.

Prywatnie miłośnik sportu, a w szczególności piłki nożnej.